BARNETT FINANCIAL Players of the Month

Congrats to the BARNETT FINANCIAL Players of the Month Award Winners

"These award-winning DYNAMIC student-athletes are demonstrating the outstanding qualities of a Captain and team leader."

July 2021 - Football: Tripp Woody (Charlotte Christian HS)

July 2021 - Basketball: Gavin Lakhia (Marvin Ridge MS)


July 2021 - Football: Andrew Schmidt (Hickory Ridge HS)

July 2021 - Basketball: Tyler Bierd (Indian Land MS)


June 2021 - Football: Trevor Weldon (Hilton Head Prep HS)

June 2021 - Basketball: Simon Garrett (Marvin Ridge HS)


May 2021 - Football: Gavin Hoyle (Piedmont HS)

May 2021 - Basketball: Mitch Burrus (Charlotte Christian HS)


April 2021 - Football: Jackson Moore (Charlotte Catholic HS)

April 2021 - Basketball: Ethan Mull (Cuthbertson HS)


March 2021 - Football: Jack Rouse (Charlotte Catholic HS)

March 2021 - Basketball: Cole Dillard (Providence HS)


Feb. 2021 - Football: Seth Eighmy (Cuthbertson HS)

Feb. 2021 - Basketball: Nate Calamas (Marvin Ridge HS)


Congrats to the 2020-2021 BARNETT FINANCIAL Championship Game Most Valuable Player Award Winners

Jack Rice - (Clemson) - Silver Pre-MS Div. Champions

Matty Carroll - (Army-West Point) - Red MS Div. Champions

Luke St. John - (Ucla) - White MS Div. Champions

Brian Gonzalez - (KNICKS) - HS Bronze Div. Champions

Tyler Roakes - (SUNS) - HS Silver Div. Champions

Tyler Hendley - (HAWKS) - HS Gold Div. Champions


BARNETT FINANCIAL Players of the Month Award Winners during Basketball League Season

"These award-winning DYNAMIC student-athletes are demonstrating the outstanding qualities of a Captain and team leader."


Jan. 2021 - TopGun Basketball - Silver Div.: Silas Fikkert (Fresno State), Hines Akers (Clemson), Soren Knutson (Rutgers), James Ball (Oregon)

Jan. 2021 - TopGun Basketball - Red Div.: Ethan Williams (North Carolina), Austin Robbins (Texas), Zeb Engstrom (Davidson), Tyler Babcock (Cornell)

Jan. 2021 - TopGun Basketball - White Div.: Bennett Holder (Ucla), Austin Corbett (Charlotte), Colin Berg (South Florida), Caleb Milligan (Michigan State)

Jan. 2021 - TopGun Basketball: HS Div.: Nate Downey (HAWKS), Dominic Paterno (LAKERS), Massie Flippin (MAGIC), Ian Basora (SUNS)


Dec. 2020 - TopGun Basketball - Silver Div.: Grayson Milligan (Fresno State), Tyler Pease (Clemson), Kaleb Johnson (Seton Hall), Ayden Mark (Oregon)

Dec. 2020 - TopGun Basketball - Red Div.: Jake Batista (Ohio State), Matthew Odell (Cornell), Jack Gruendel (South Carolina), Jaxon Haynes (Army-West Point)

Dec. 2020 - TopGun Basketball - White Div.: Jack Baade (South Florida), Matthew Davis (Kentucky), Luke Colwell (Charlotte), Chase Raskin (Ucla)

Dec. 2020 - TopGun Basketball - HS Div.: Brady Beddingfield (MAVS), Jack Fahy (PACERS), Billy Wilkes (BLAZERS), Will Crawford (HEAT)


Nov. 2020 - TopGun Basketball - Silver Div.: Luke Xythalis (Rutgers), Hudson Schoeneberger (Seton Hall), Jack Rice (Clemson)

Nov. 2020 - TopGun Basketball - Red Div.: Griff McKain (Army-West Point), Ryan Castano (North Carolina), Anthony Fuller (Ohio State)

Nov. 2020 - TopGun Basketball - White Div.: Garrett Snyder (Kentucky), Kyle Kroehler (Michigan St), Brody Keefe (Syracuse)

Nov. 2020 - TopGun Basketball - HS Div.: Cole Pearce (RAPTORS), Bo Witherspoon (BLAZERS), Cole Delissio (HEAT)


Oct. 2020 - Football: Riley Stubbs (Hickory Ridge HS)

Oct. 2020 - Basketball: Kenton Gargus (Marvin Ridge MS)


Sept. 2020 - Football: Collin Vick (Sun Valley HS)

Sept. 2020 - Basketball: Connor Florence (Charlotte Christian HS)


Aug. 2020 - Football: Jack Baade (Weddington Christian MS)

Aug. 2020 - Basketball: William Reiland (Marvin Ridge MS)


July 2020 - Football: Alex Donald (Davidson College)

July 2020 - Basketball: Collin Berg (Weddington MS)


June 2020 - Football: Colton Brinson (Ardrey Kell HS)

June 2020 - Basketball: Lee Walker (Weddington MS)


May 2020 - Football: Tripp Woody (Charlotte Christian HS)

May 2020 - Basketball: Lucas Atkins (Cuthbertson HS)


April 2020 - Football: Aaron Roome (Providence HS)

April 2020 - Basketball: Jack Greene (Weddington MS)


Mar. 2020 - Football: Jack Rouse (Ardrey Kell HS)

Mar. 2020 - Basketball: Harrison Barnett (Marvin Ridge HS)


Feb. 2020 - Basketball: Evan Walker (Marvin Ridge MS)

Feb.. 2020 - Basketball: Levi Timberlake (Arborbrook MS)

Feb. 2020 - Basketball: Mitch Burrus (Charlotte Christian MS)

Feb.. 2020 - Basketball: Patrick Mazzocca (Marvin Ridge HS)

Feb. 2020 - Football: Bishop Boswell (Carmel Football)

Feb. 2020 - Cheer: Maddie Crotts (Piedmont HS Cheer)


Jan. 2020 - Basketball: Benny Milani (Oregon-TopGun Red Division)

Jan. 2020 - Basketball: Nate Cox (UNC-TopGun Red Division)

Jan. 2020 - Basketball: Tino Delissio (Oregon/Idaho St.-TopGun Red Division)

Jan. 2020 - Basketball: Maximus White (Houston-TopGun White Division)

Jan. 2020 - Basketball: Jack Gruendel (Clemson-TopGun White Division)

Jan. 2020 - Basketball: Griff McKain (NC State-TopGun White Division)

Jan. 2020 - Basketball: Caden Tarr (Washington St.-TopGun Blue Division)

Jan. 2020 - Basketball: Bennett Holder (Syracuse-TopGun Blue Division)

Jan. 2020 - Basketball: Mace Kern (South Florida-TopGun Blue Division)

Jan. 2020 - Basketball: Noah Eisman (76ERS-TopGun HS Division)

Jan. 2020 - Basketball: Matthew Stroube (CELTICS -TopGun HS Division)

Jan. 2020 - Basketball: Tyler Hendley (HAWKS-TopGun HS Division)

Jan. 2020 - Football: Jackson Moore (Marvin Ridge HS)

Jan. 2020 - Cheer: Macy Colson (Weddington HS)

Jan. 2020 - Cheer: Brianna Drew (Ardrey Kell HS)


Dec. 2019 - Basketball: Jake Robbins (UNC-TopGun Red Division)

Dec. 2019 - Basketball: Eli Berg (Oregon-TopGun Red Division)

Dec. 2019 - Basketball: Tyler Bierd (Oregon-TopGun Red Division)

Dec. 2019 - Basketball: Zeb Engstrom (Wisconsin-TopGun White Division)

Dec. 2019 - Basketball: Cooper Meek (Ohio State-TopGun White Division)

Dec. 2019 - Basketball: Chase Raskin (Liberty-TopGun Blue Division)

Dec. 2019 - Basketball: Simon Garrett (Duke-TopGun Blue Division)

Dec. 2019 - Basketball: Dominic Hobart (CELTICS-TopGun HS Division)

Dec. 2019 - Basketball: Grant Gallimore (BULLS-TopGun HS Division)

Dec. 2019 - Football: Power Echols (Vance HS)

Dec. 2019 - Cheer: Yauri Hatcher (Carmel MS)

Dec. 2019 - Cheer: McKenna Polk (Hickory Ridge HS)


Nov. 2019 - Football: Jackson Price (Ardrey Kell HS)

Nov. 2019 - Basketball: Connor Florence (Charlotte Christian HS)

Nov. 2019 - Cheer: Alyssa Thomas (Piedmont HS)

Nov. 2019 - Cheer: Julia Messner (Marvin Ridge MS)


Oct. 2019 - Football: Sam Weber (Cox Mill HS)

Oct. 2019 - Basketball: Lawrence Bartee (Myers Park HS)

Oct. 2019 - Cheer: Taylor Baker (Piedmont HS)


Sept. 2019 - Football: Tyler Swinehart (Char. Country Day HS)

Sept. 2019 - Basketball: Ethan Kersten (Marvin Ridge HS)


Aug. 2019 - Football: Jack Rouse (Ardrey Kell HS)

Aug. 2019 - Basketball: Brock Mumpower (Arborbrook Christian Academy)


July 2019 - Football: Jack Norman (Lake Norman, NC)

July 2019 - Basketball: Zach Stuebbe (Elizabeth Lane Elem)


June 2019 - Football: Marshall Roberts (Myers Park HS)

June 2019 - Basketball: Dylan Brown (Carmel Christian MS)


May 2019 - Football: Caden Noonkester (Marvin Ridge HS)

May 2019 - Basketball: Drew Nali (Cuthbertson HS)


    

April 2019 - Football: Jason Stricker (Marvin Ridge HS)

April 2019 - Basketball: Landen Johnson (DYNAMIC TopGun)

  

March 2019 - Football: Jacob Schwartz (Marvin Ridge MS)

March 2019 - Basketball: Will Edwards (Cuthbertson HS)


Congrats to the TopGun League BARNETT FINANCIAL PLAYERS of the MONTH

February - HS Division:

Isaac James (Bulls) and Tim Clanton (Hornets)

February - Blue Division:

Killian Fahy (Indiana) and Jackson Moore (Ohio State)

February - White Division:

J.T. Etheridge (Syracuse) and Adin Bregman (Maryland)

February - Red Division:

Jack Gruendel (Clemson) and Cooper Meek (Virginia)


January - HS Division:

James Shipley (OKC THUNDER) and Griff Peterson (WARRIORS) and Carson Harris (BUCS)

January - Blue Division:

Will Lassiter (Indiana) and Abram Suttle (Tennessee) and Joe Banchik (Ohio State)

January - White Division:

Ryan Speicher (Maryland) and Simon Garrett (Purdue) and Emerson Gallimore (South Florida)

January - Red Division:

Jet Milani (Florida State) and Tino Delissio (North Carolina) and Ronan Fahy (Virginia)


December - HS Division:

Saad Kahn (CELTICS) and Tamar Tillman (ROCKETS)

December - Blue Division:

Killian Fahy (Indiana) and Winston Ferguson (Ohio State)

December - White Division:

Michael Keller (Syracuse) and Holt Latta (NC State)

December - Red Division:

Zeb Engstrom (Clemson) and Brady Murray (Virginia)


*Special thanks to BARNETT FINANCIAL & TAX PLANNING for sponsoring DYNAMIC

X